geo5 son dakika haberler

Austin Butler, Darren Aronofsky’nin Sony’deki ‘Caught Stealing’ Filminde Başrolü Üstlenecek

0
14

Sony Pictures, Austin Butler’ın başrolünde yer alacağı Darren Aronofsky’nin suç gerilim filmi “Caught Stealing”i satın aldı.

Film, 1990’ların New York şehrinin suç dünyasına farkında olmadan sürüklenen, tükenmiş eski bir beyzbol oyuncusu olan Hank Thompson’ı konu alıyor.

“The Whale”, “Requiem for a Dream” ve “Black Swan” gibi filmleriyle tanınan Oscar adayı yönetmen Aronofsky, “Charlie’nin adrenalin yüklü sürükleyici yolculuğunu hayata geçirmek için Sony Pictures’daki eski dostlarımla işbirliği yapmaktan heyecan duyuyorum. Austin ve New York’lu film yapımcıları ailemle çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Senaryo, aynı isimli romanından uyarlanan ve Charlie Huston tarafından kaleme alınacak. Yapımcılığını Protozoa üstlenecek.*

Sony Pictures’ın Sinema Filmleri Grubu başkanı Sanford Panitch şunları söyledi: “Darren, dünyanın en parlak görsel-işitsel hikaye anlatıcılarından biri ve Charlie Huston’ın bu harika kitaplarını Austin’in oynaması için uyarlamak, parçası olmamak için çok heyecan verici bir fırsattı.”

Butler, Baz Luhrmann’ın “Elvis” filmindeki başrolüyle Oscar’a En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterilmişti. Şu anda Denis Villeneuve’nin bilimkurgu destanı “Dune: Part 2”de ve Apple TV’nin mini dizisi “Masters of Air”de görülebilir. Butler, yakında Jeff Nichols’ın “The Bikeriders” filminde ve yine David Heyman ve Shane Salerno ile yapımcılığını üstleneceği Sony’nin 3000 Pictures film uyarlaması “City on Fire”da rol alacak.

Aronofsky, CAA, Narrative ve Goodman, Genow, Schenkman, Smelkinson & Christopher tarafından temsil edilmektedir. Butler, WME, Anonymous Content, Sloane, Offer, Weber & Dern ve The Lede Company tarafından temsil edilmektedir. Huston, Katz Golden Lerner ve Writers House tarafından temsil ediliyor.