geo5 son dakika haberler

Renault ve Nissan Hindistan’da Yakında 5 ve 7 Koltuklu SUV Modelleri Piyasaya Sürecek

0
14

Japon ve Fransız otomobil üreticileri Nissan Motor Corporation ve Renault, Hint pazarı için en yeni ürünlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu ortak geliştirilen SUV modelleri 5 ve 7 kişilik olacak.

Ortaklar tarafından yayınlanan bir konsept tanıtım videosunda, her biri kendine özgü bir ızgara tasarımına sahip olacak şekilde, yaklaşan SUV’lerin tasarımı tanıtıldı.

SUV’ler CMF-B platformuna dayanacak.

Renault Grubu CEO’su Luca De Meo, Duster 5 koltuklu SUV modelinin canlanmasına yönelik yeni bir adım olarak yorumlanabilecek açıklamasında; Hindistan için planlanan yeni ürünün Meksika, Romanya, Latin Amerika ve Türkiye gibi birçok pazarda başarılı bir ürün olduğunu belirtti.

Şu anda, Ortaklık ortaklarının Tamil Nadu’daki Oragadam tesisindeki 2 üretim hattında yıllık 480.000 adetlik bir üretim kapasitesi var.

Bu kapasitenin yarısından azını kullanan üreticiler, şu anda Nissan Magnite (Hindistan ve İhracat için), Nissan Sunny (ihracat için), Renault Triber, Kiger ve Kwid modellerini yerli ve ihracat pazarları için üretiyor.

Ortaklar yalnızca yüksek üretimi değil, lansmanı da hızlandırmak için çalışıyor. Söz konusu model Renault Duster ve farklı isimle piyasaya çıkacak bir Nissan modeli olabilir.